ZalogujUzytkownik Haslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Nauka gry na keyboardzie w Częstochowie Nauka gry na pianinie w Częstochowie Nauka gry na saksofonie w Częstochowie

Poleć to, co sprawdzone i najlepsze Masz inne doświadczenia? Wystaw odpowiednią rekomendacje.
Forum Moja Rekomendacja Strona Główna » Luźne rozmowy na każdy temat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nauka gry na perkusji w Gliwicach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymon

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 20:24    Temat postu: Nauka gry na perkusji w Gliwicach Odpowiedz z cytatem

Nauka gry na perkusji w Gliwicach prowadzona przez Arka Skolika. Arek Skolik - perkusista i kompozytor. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. tytułu "najlepszego perkusisty roku'' oraz II miejsca w kategorii "perkusista roku" miesięcznika ''Gitara, Bas i Bębny''. W 2005 roku został uhonorowany przez Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum jako perkusista jazzowy. Arek Skolik należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią ze swoim muzycznym temperamentem. Jest nieprzeciętnie muzykalnym perkusistą o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Na stałe współpracuje z zespołem Graal trębacza Ziuta Gralaka. Nagrał z nim 4 płyty: "Graal 1", "Graal 2", "Truskawki", "Graal - muzyka do filmu Łukasza Wylężałka "Darmozjad polski". Prowadzi swój własny zespół Checkmate, z którym zrealizował 2 płyty "Checkmate" i "Mirror Gambit" . Jego autorskim projektem jest także płyta "Detour Ahead". Przez kilka lat był perkusistą Stanisława Soyki, z którym nagrał 2 płyty "Nr 17" i "Live Pstrąg Zakopane". Koncertuje z Joachimem Menclem w zespołach: JMTrio i Mencel, Logan, Skolik, a także z Jerzym Milianem w zespole "Sticks Quintet". Inne płyty z jego udziałem to "It's not easy" - New Bone, "On a misty night" - Skolik/Ślusarczyk/Kupiec, "Jitte" - Tymon Tymański Yass Ensemble. Współpracował z czołówką polskich muzyków jazzowych, m.in. z Maciejem Sikałą, Piotrem Wojtasikiem, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Tomaszem Szukalskim, Mietkiem Szcześniakiem, Lorą Szafran, Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Jarosławem Śmietaną, Jerzym Małkiem, Janem Ptaszynem Wróblewskimi, a także z wybitnymi muzykami jazzowymi zza granicy, takimi jak: Lee Konitz, Steve Logan, Nina Stiller, Nigel Kennedy, John Zorn, czy Ronnie Cuber.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Moja Rekomendacja Strona Główna » Luźne rozmowy na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: