ZalogujUzytkownik Haslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Rejestracja
Rejestracja
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Nauka gry na keyboardzie w Częstochowie Nauka gry na pianinie w Częstochowie Nauka gry na saksofonie w Częstochowie

Poleć to, co sprawdzone i najlepsze Masz inne doświadczenia? Wystaw odpowiednią rekomendacje.
Forum Moja Rekomendacja Strona Główna » Luźne rozmowy na każdy temat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Swinging Jura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:03    Temat postu: Swinging Jura Odpowiedz z cytatem

21 - 22 czerwca 2008 r. w małej miejscowości Olsztyn koło Częstochowy w ogrodach restauracji "Mały Dworek" odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu jazzu tradycyjnego "Swinging Jura".
Program Festiwalu:
Sobota 21.06.2008 r.:
19.00 - Jazz Band Ball Orchestra (Kraków)
20.00 - Swing Workshop Wojtka Kamińskiego (Warszawa)
21.00 - Siergiej Wowkotrub Trio (Częstochowa)
22.00 - Jazz Steps (Budapeszt)
23.00 - wspólne jam session w restauracji "Mały Dworek"
Niedziela 22.06.2008 r.:
19.00 - Five O'Clock Orchestra (Częstochowa)
20.00 - Swing Workshop Wojtka Kamińskiego i gościnnie Irena Gałązka (Warszawa)
21.00 - Siergiej Wowkotrub Trio (Częstochowa) i Joscho Stephan (Mönchengladbach)
22.00 - Jazz Steps (Budapeszt)
23.00 - wspólne jam session w restauracji "Mały Dworek"
Prowadzenie koncertów - Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski
Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników muzyki swingowanej www.swingingjura.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:09    Temat postu: Swinging Jura - Jazz Band Ball Orchestra Odpowiedz z cytatem

Jazz Band Ball Orchestra (Kraków)
Dzielący się z nami swą radością, poczuciem humoru, pasją i perfekcjonizmem... Jazz Band Ball Orchestra! Zbigniew Książek
Jan Kudyk założyciel i lider zespołu ma swoją wypróbowaną receptę: ustępliwość, kompromisowość i tolerancja. Dzięki takiemu liderowi JBBO nieprzerwanie przemierza wzdłuż i wszerz Europę i Amerykę, od jednego miejsca koncertu do drugiego. Zespół stworzony przez grupę studentów Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie po pierwszych swoich sukcesach w Polsce (między innymi zwycięstwo w pierwszym konkursie Jazz nad Odrą) rozpocząłtrasy w krajach ościennych. Od końca lat 60-tych trwa do dziś eksportowa działalność w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej, zespół tam jest bardziej znany niż w swoim własnym kraju. W końcu lat 70-tych JBBO rozpoczął następny etap swojej historii. Punktem zaczepienia stał się największy w świecie (okołó 1000 na każdym) festvial jazzu tradycyjnego Sacramento Jazz Jubilee.
Zespół szybko stał się ulubieńcem publiczności a grupa najbardziej zagorzałych fanów załóżyła Fan Club JBBO. 25 lecie działalności fetowała między innymi 80 osobowa grupa fanów amerykańskich, którzy specjalnie na tą okazję przylecieli do Polski. JBBO trudno jest zaszufladkować, co jest ulubionym zajęciem co poniektórych krytyków. Już od dawna jest poza kategorią banja i tuby a mimo to na jego koncertach pojawiają się tradycyjni puryści. Z drugiej strony niektórzy dowcipnisie rozszyfrowują skrót JBBO jako Jazz Be Bop Orchestra ...Armstrongowska tradycja, to fundament na którym zbudowana jest muzyczna machina JBBO. Jazz Band Ball Orchestra to Satchmowski tradycjonalizm, Lunefordowsko - Goodmenowsko - Elingtonowski Swing, szczypta Boogie, Latynowska furia echo Rhytym & Bluesa wszystko to wymieszane, uzupełnione showem i twórczą parodią. Taka jest najkrótsza definicja muzyki JBBO, którą fani ze Wschodu i Zachodu oklaskują już czwartą dekadę.
Aktualny skład zespołu to: Jan Kudyk - tp., vocal, Marek Michalak - tb., Jacek Mazur - ts., cl., Wojtek Groborz - p., Teofil Lisiecki - b., Wiesław Jamioł - dr.
Polecam, więcej informacji: www.jazz-band-ball-orchestra.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:12    Temat postu: Swinging Jura - Five O'Clock Orchestra Odpowiedz z cytatem

Five O'Clock Orchestra (Częstochowa)
Zespół jazzu tradycyjnego "Five O'Clock" powstał we wrześniu 1969 r., gdy do złożonego ze studentów Politechniki Częstochowskiej kwartetu "Teges" doszli: puzonista - Andrzej Koronka i klarnecista - Bogdan Wróbel, a za perkusją zasiadł Andrzej Wardęga. Grupa ta, której założycielem był kornecista Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski, pełniący do dziś rolę lidera, szybko zdobyła sobie popularność najpierw w środowisku studenckim, później w regionie częstochowskim. Ta działalność została przerwana w roku 1977, gdy część członków zespołu, z liderem włącznie, wyjechała za granicę.
We wrześniu 1999 Politechnika Częstochowska obchodziła 50-lecieswego istnienia. "Five O´Clock" postanowił na prośbę organizatorów aktywnie wziąć udział w uroczystościach obchodowych. Koncert w sali klubu "Politechnik" w dniu 24.09.1999 r. rozpoczął nowy etap w historii zespołu. Dwukrotne zdobycie Złotej Tarki (2001 i 2002 r.), koncerty w kraju i za granicą, udział w wielu festiwalach jazzowych, to tylko niektóre widoczne ślady tych rozkochanych w jazzie tradycyjnym muzyków.
Bardzo ważnym aspektem w pracy zespołu jest działalność popularyzatorska. To właśnie z jego inicjatywy powstał w Częstochowie Festiwal Jazzu Tradycyjnego HOT JAZZ SPRING. Zespół daje wiele koncertów szkolnych przybliżając w ten sposób młodzieży ten gatunek muzyki, pozwala jej poznać genezę jazzu. 25.01.2003 r. zespół przyjął nazwę "Five O'Clock Orchestra". Dotychczas nagrał 3 płyty: "LazyRiver", "Bix & Henryk" oraz "Suite Nowoorleańską". Kompozytorami "Suity Nowoorleańskiej" są członkowie zespołu: Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski oraz Eugeniusz "Kerry" Marszałek.
Polecam, więcej informacji: www.foco.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:14    Temat postu: Swinging Jura - Jazz Steps Odpowiedz z cytatem

Jazz Steps (Budapeszt)
Członkowie Jazz Steps powołali swoją kapelę w dwutysięcznym roku, by grać swoje ulubione aranże swingu, mainstreamu i jazzu. Repertuar to muzyka jazzowa lat trzydziestych i czterdziestych. Zespół wychował się na klasycznych standardach jazzowych. Skład zespołu stanowią: Iván Nagy (fortepian), Attila Almási (puzon), Zoltán Finok (saksofon tenorowy), Zsolt Bér (trąpka), Zoltán Oláh (kontrabas), László Herboly (perkusja). Również wokalistka, Orsolya Urbán która dodaje zespołowi szczególnej barwy. Muzycy z Jazz Steps są profesjonalistami, którzy zajmują się jazzem od 10 do 15 lat. Wszyscy są absolwentami takich uczelni jak Akademia Muzyczna im. Ferenca Liszta lub Wydziału Jazzu Colleg'u im. Frerenc'a Liszta w Budapeszcie. Od 2000 r. Jazz Steps zagrali szereg udanych koncertów na węgierskich festiwalach. Popularność ciągle rośnie dzięki różnorodności utworów, stylów i oryginalnych aranżacji, ale też dzięki wyjątkowo barwnym występom. Oddają cześć takim cudownym muzykom ery swingu jak: Count Basie, Lester young, Duke Ellington, Ben Webster, Benny Goodman, Louis Armstrong. Oni są ikonami Jazz Steps.
Polecam, więcej informacji: www.jazzsteps.hu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:17    Temat postu: Swinging Jura - Wojciech Kamiński Odpowiedz z cytatem

Wojciech Kamiński (Warszawa)
Pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog wyrosły na fundamencie wielkiej miłości do starego jazzu. Jego pierwszy profesionalny zespół Ragtime Jazz Band zadebiutował w roku 1961, a już w 1965 zdobył główną nagrodę – Złotą Tarkę, przyznaną po raz pierwszy w historii festiwalu Old Jazz Meeting. Warszawscy Stompersi to był kolejny zespół, z którym współpracował Wojciech Kamiński. W roku 1965, wspólnie z trębaczem Henrykiem Majewskim, założył zespół Old Timers. Kolejne zespoły z którymi współpracował to Royal Rag, big Band „Stodoła”, Hagaw, Gold Washboard, Sami Swoi. W roku 1978 założył kolejny swój zespół Swing Workshop. Aktywność muzyczna Wojciecha Kamińskiego nie ograniczała się tylko do jazzu. Współpracował zarówno z wokalistami jazzowymi jak i piosenkarzami, wśród których można wymienić: Danutą Błażejczyk, Irenę Jarocką, Danutę Rinn, Marylę Rodowicz oraz Andrzeja Rosiewicza, a rocka grał w zespole Alka Bema. Współpracował również z Operetką Warszawską, Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Estradą Warszawską. Przejawem działalności kompozytorskiej Wojciecha Kamińskiego było napisanie muzyki do kilku filmów. Zrealizował też dwa recitale telewizyjne Ragtim’y Scotta Joplina oraz Muzyczny świat Wojciecha Kamińskiego. Wojciech Kamiński często uczestniczył w nagraniach płytowych i telewizyjnych. W latach 70-80 był muzykiem studyjnym i współpracował ze studiem M-3. Wśród wielu nagranych płyt, należy wymienić: Płytę z serii Polish Jazz vol. 66 Open Piano, nagrania autorskie Warsztaty nr 1: Wojciech Kamiński i Warsztaty nr 2 (nagrana wspólnie z nieżyjącym już Henrykiem Majewskim) oraz nagrane solo Ragtime i Standardy przy kominku. Brał również udział w sesjach nagraniowych Krzysztofa Zgrai i Maryli Rodowicz.
Przejawem działalności pedagogicznej Wojciecha Kamińskiego było prowadzenie warsztatów jazzowych w Chodzieży i Bolesławcu oraz pełnienie funkcji Szefa Szkolenia w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym. Za swoje zasługi, przy specjalnym poparciu Ministra Kultury i Sztuki, jest obecnie profesorem w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie przy ulicy Bednarskiej, oraz od 12 lat w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. W roku 2005 podjął współpracę z zespołem Five O'Clock Orchestra, z którym nagrał kolejną płytę Bix and Henryk, a ostatnio Suitę Nowoorleańską. Gra w kwartecie, lub w kwintecie Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Sporadycznie koncertuje z zespołem Old Timers, oraz prowadzi swoj kwartet - reaktywowany Swing Workshop - często wzmocniony wokalistkami, ale często koncertuje też solowo. Koncertował w całej Europie i na drugiej półkuli. Od lat jest jurorem konkursów Złota Tarka. W roku 2007 został laureatem Ogolnopolskiego Konkursu Pianistow Muzyki Rozrywkowej. Jest odznaczony Odznaką Zasłużonego Dla Warszawy i Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:23    Temat postu: Swinging Jura - Swing Workshop Wojtka Kamińskiego Odpowiedz z cytatem

Swing Workshop Wojtka Kamińskiego oraz gościnnie Irena Gałązka (Warszawa)
W 2007 roku został reaktywowany zespół "Swing Workshop" i gra on obecnie w składzie: Wojciech Kamiński - piano. Marek Rudnicki - sax tenor i klarnet. Ray Charles kiedy był w Polsce i usłyszał na próbie Marka to poprosił, żeby na koncercie w Sali Kongresowej w Warszawie słynną Georgię właśnie Marek mu podrgywał i zagrał solówkę. To chyba mówi za siebie! Janusz Koziołowski - kontrabas. Grał chyba z całą czołówką polskiego jazzu. Rozrywany basista za feeling i "Motor" w sekcji rytm. Bogdan Kulik - bębny. Kilkadziesiąt lat perkusista Orkiestry Radiowej Andrzeja Trzaskowskiego, był akompaniatorem duetu pianistów "Marek i Wacek". Janusz Koziołowski i Bogdan Kulik grają również w Old Timers i w zespole Dudusia Matuszkiewicza. Irena Gałązka - w latach 70 i 80-tych wokalistka rockowego zespołu Tragap, który prowadziła z mężem Leonem Adamiakiem. Zespół często koncertował w Stanach Zjednoczonych. Po śmierci męża wycofała się z estrady na kilka lat. Obecnie wróciła do śpiewania i to do jazzu. Wpsółpracuje z kilkoma zespołami. Niepozorna z wyglądu, ale o dużej skali głosu i głębokim ciepłym brzmieniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:25    Temat postu: Swinging Jura - Joscho Stephan Odpowiedz z cytatem

Joscho Stephan (Mönchengladbach)
Niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec.
Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry.Swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności. Obecnie Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem "gypsy jazz" lub "gypsy swinging guitar", którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem. Joscho Stephan zwany jest też często następcą legendarnego Django Reinhardta.
Polecam, więcej informacji: www.joscho-stephan.de
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:27    Temat postu: Swinging Jura - Tio Siergieja Wowkotruba Odpowiedz z cytatem

Tio Siergieja Wowkotruba
Powstało w 2001 roku. Jego liderem jest Siergiej Wowkotrub - skrzypek w orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Zespół tworzą ponadto: gitarzysta Andrzej Nowicki oraz kontrabasista Daniel Pomorski, bardziej znany w częstochowskim środowisku muzycznym jako trębacz solista. Są doskonałymi odtwórcami i interpretatorami standardów jazzowych, rodowodem swym sięgających do muzyki G. Gershwina, I. Berlina, D. Ellingtona, jak i stylu reprezentowanego przez Stephana Grappelliego czy Django Reinhardta oraz innych świetności jazzu. Równie chętnie grają znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Wszystkiemu nadają oryginalne brzmienie, głównie dzięki oprawie aranżacyjnej przygotowywanej przez lidera. Ten dość szczególny i raczej unikalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje im liczne grono słuchaczy oraz uznanie wyrażające się w nagrodach: - 2005 r., Warszawa – Nagroda im. Bohdana Styczyńskiego –Debiut w Jazzie Tradycyjnym, 2006 r., Iława – prestizowa nagroda „Złotej Tarki”.
Polecam, więcej informacji: www.triosiergieja.prv.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzymonDołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 226

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 13:47    Temat postu: Wojciech Kamiński - wirtuoz fortepianu Odpowiedz z cytatem

21 czerwca 2008 r. w małej miejscowości Olsztyn koło Częstochowy w ogrodach restauracji "Mały Dworek" koncertował Swing Workshop Wojtka Kamińskiego, ten rewelacjny koncert zrobil na publiczności olbrzymie wrażenie a w szczególności wirtuozowska gra pana Wojciecha Kamińskiego.
Warto przybliżyć tą wyjątkową postać, która nie tylko koncertuje ale prowadzi wybitną działalność pedagogiczną.
Wojciech Kamiński to pianista i organista jazzowy, kompozytor i aranżer. Na fortepianie gra od 3-go roku życia, do szkoły muzycznej zaś został przyjęty w wieku 5-ciu lat.
Będąc uczniem Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu, zainteresował się już muzyką jazzową słuchając Radia Luxemburg. Jak sam wspomina, radio to, podobnie jak muzyczne audycje Willisa Canovera w Głosie Ameryki, stanowiły okno przez które, w tamtym czasie, można było tę muzykę chłonąć. Pierwszy swój zespół jazzowy założył w czasach szkolnych, co nie spotkało się z życzliwym przyjęciem ze strony władz szkoły. Wspólnie z bandżystą Alfredem Baranowskim założył zespół, którego nazwa oddawała ich preferencje muzyczne. Ragtime Jazz Band zadebiutował w roku 1961, a już w 1965 zdobył główną nagrodę - Złotą Tarkę, przyznaną po raz pierwszy w historii festiwalu.
Założyciel i współzałożyciel "Ragtime Jazz Band", "Old Timers" i "Swing Workshop". Grał m.in. w zespołach "Warszawscy Stompersi", "Hagaw", Royal Rag", "Sami Swoi", "Gold Washboard" i "big Band Stodoła".
Zadebiutował w 1961 r. z zespołem "Ragtime Jazz Band" i z tymże zespołem w trzy lata później zdobył na SFJ Jazz bad Odrą wyróżnienie indywidualne i zespołowe.
Zdjęcie Był kierownikiem muzycznym TEATRU PIOSENKI klubu studenckiego "Stodoła" w Warszawie. Występował na festiwalach Jazz Jambore i Old Jazz Meeting, gdzie zdobył Złotą Tarkę.
Był muzykiem studyjnym, współpracował z Operetką Warszawską i Filharmonią Narodową w Warszawie. Koncertował w całej Europie i na drugiej półkuli. Nagrał kilkanaście płyt solowych i zespołowych oraz kilka płyt szkoleniowych dla Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, gdzie był również szefem szkolenia przez kilka lat. Jako szef dydaktyczny prowadził też Warsztaty Muzyczne w Chodzieży i Bolesławcu.
ZdjęcieBył kierownikiem muzycznym Andrzeja Rosiewicza i Ireny Jarockiej. Akompaniował Mariannie Wróblewskiej, Ewie Bem, Hannie Banaszak, Stanisławowi Sojce, Danucie Rinn, Barbarze Kowalskiej a także Beryl Bryden i Joe Muranai. Od kilku lat koncertuje przeważnie solowo i bardzo sporadycznie. Jest odznaczony odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.
Od 12 lat prowadzi klasę fortepianu w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej I i II stopnia im. K. Komedy w Warszawie www.asmr.pl
Mówi: "...w swojej klasie fortepianu zawsze dobieram poziom trudności, repertuar i style muzyczne indywidualnie pod kątem zainteresowań oraz predyspozycji i możliwości technicznych ucznia. Korzystam z materiałów szkoleniowych przebogatej biblioteki naszej szkoły i swoich prywatnych. Wykorzystuję również nagrania zawodowej sekcji rytmicznej. Może to być zarówno styl Oscara Petersona, Chick Corei, Herbie Hancocka i wielu innych. Mogą to być również standardy muzyki rozrywkowej jak i klasycznej.
Uczeń zyskuje praktykę sceniczną grając w różnych stylach z różnymi zespołami oraz w repertuarze solowym. ZdjęciePrzechodzi kolejne etapy improwizacji, aranżacji, akompaniamentu i kompozycji. Może rozwijać swoje zainteresowania muzyczne i zdolności na różnych poziomach zaawansowania.
Uważam, że nie ma dwóch takich samych uczniów i dlatego też korzystając ze swoich doświadczeń duży nacisk kładę na rozwój indywidualnych zdolności każdego ucznia z osobna. Kilku moich uczniów jest już z dużym powodzeniem zauważanych na rynku muzycznym".
Polecam gorąco wyjatową postać, wituoza fortepianu pana Wojciecha Kamińskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzymonDołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 226

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 12:54    Temat postu: Siergiej Wowkotrub - dyrektor artystyczny Swinging Jura Odpowiedz z cytatem

21 czerwca i sobotę 22 czerwca, w Olsztynie koło Częstochowy odbył się I Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Swinging Jura. Wystąpiła tam czołówka polskich zespołów jazzowych grających jazz tradycyjny oraz wykonawcy z Niemiec i Węgier.
Była to pierwsza tego typu impreza plenerowa w tej części Jury. Koncerty odbywały się w ogrodach restauracji „Mały Dworek” w Olsztynie ok. 10 km od Częstochowy. Miasteczko to położone jest w granicach Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Na terenie gminy znajdują się dwa rezerwaty: „Zielona Góra” i „Sokole Góry”. Jest to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ruiny średniowiecznego zamku, malownicze ostańce, lasy i wzniesienia nadają tej okolicy niepowtarzalny charakter.
Koncertom w restauracji „Mały Dworek” towarzyszyły wystawy i kiermasze prac regionalnych artystów plastyków oraz występy ludowych zespołów z gminy Olsztyn.
Festiwal pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn organizuje Restauracja „Mały Dworek” (tel. 0-34 32 85 019) przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Olsztynie. Dyrektorem artystycznym imprezy był znakomity skrzypek Siergiej Wowkotrub www.triosiergieja.neostrada.pl
Patronat medialny nad festiwalem objął miesięcznik JAZZ FORUM.
Organizacja Festiwalu Swinging Jura była dziełem Siergieja Wowkotruba, który w roli dyrektora artystycznego udowodnił że jest doskonałym organizatorem. Festiwal Jazzu Tradycyjnego Swinging Jura był nawiększym wydarzeniem jazzowym w powiecie częstochowskim w 2008 r, gratulacje.
Polecam www.swingingjura.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zielonahelaDołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 901

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 13:42    Temat postu: Jazz Band Ball Orchestra Odpowiedz z cytatem

Po doskonałym koncercie Jazz Band Ball Orchestra w czasie festiwalu Swinging Jura warto sięgnąć do historii zespołu.
Dawno, dawno temu, na początku lat sześćdziesiątych studenci krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej założyli zespół. "Tak zaczynałaby się bajka o jedynym europejskim zespole jazzowym, który koncertując w kraju i poza jego granicami, wygrywając festiwal jazzowy za festiwalem trafia do Stanów Zjednoczonych i odnosi tam prawdziwie oszałamiający sukces.
Paradoksalnie wyglądało to tak, jakby do Zakopanego przyjechali z Czarnego Lądu Zulusi i zagrali góralom "krzesanego i zbójnickiego" a górale powiedzieli "Hej, jerunie tak trza nam grać!".
Około tysiąca muzyków jazzowych ze Stanów Zjednoczonych, kilka scen, tłumy widzów, prasa, radio i telewizja to w skrócie obraz największego na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego "Sacramento Jazz Jubilee" na który rok rocznie, od dwudziestu pięciu lat, zespół jest zapraszany.
Również od dwudziestu pięciu lat, kiedy bohaterowie naszej bajki pojawili się w Sacramento, działa tam ich Fan-Klub a osiemdziesięciu najbardziej zagorzałych fanów wynajęło samolot i zjawiło się ostatnio w Krakowie na obchodach jubileuszu zespołu...
Dzielący się z nami swą radością, poczuciem humoru, pasją i perfekcjonizmem... Jazz Band Ball Orchestra!
Jaki jest sposób na długowieczność zespołu?
Jak JBBO przetrwało do dziś? Jak pogodzić ze sobą sześć zupełnie różnych osobowości?
Jan Kudyk założyciel i lider zespołu ma swoją wypróbowaną receptę: ustępliwość, kompromisowość i tolerancja. Dzięki takiemu liderowi JBBO nieprzerwanie przemierza wzdłuż i wszerz Europę i Amerykę, od jednego miejsca koncertu do drugiego. Zespół stworzony przez grupę studentów Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie po pierwszych swoich sukcesach w Polsce (między innymi zwycięstwo w pierwszym konkursie Jazz nad Odrą) rozpoczął trasy w krajach ościennych.
Od końca lat 60-tych trwa do dziś eksportowa działalność w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej, zespół tam jest bardziej znany niż w swoim własnym kraju. W końcu lat 70-tych JBBO rozpoczął następny etap swojej historii. Punktem zaczepienia stał się największy w świecie (około 1000 na każdym) festvial jazzu tradycyjnego Sacramento Jazz Jubilee.
Zespół szybko stał się ulubieńcem publiczności a grupa najbardziej zagorzałych fanów założyła Fan Club JBBO. 25 lecie działalności fetowała między innymi 80 osobowa grupa fanów amerykańskich, którzy specjalnie na tą okazję przylecieli do Polski.
JBBO trudno jest zaszufladkować, co jest ulubionym zajęciem co poniektórych krytyków. Już od dawna jest poza kategorią banja i tuby a mimo to na jego koncertach pojawiają się tradycyjni puryści. Z drugiej strony niektórzy dowcipnisie rozszyfrowują skrót JBBO jako Jazz Be Bop Orchestra ...Armstrongowska tradycja, to fundament na którym zbudowana jest muzyczna machina JBBO. Jazz Band Ball Orchestra to Satchmowski tradycjonalizm, Lunefordowsko - Goodmenowsko - Elingtonowski Swing, szczypta Boogie, Latynowska furia echo Rhytym & Bluesa wszystko to wymieszane, uzupełnione showem i twórczą parodią. Taka jest najkrótsza definicja muzyki JBBO, którą fani ze Wschodu i Zachodu oklaskują już czwartą dekadę.
Aktualny skład zespołu to:
- Jan Kudyk - tp., vocal
- Marek Michalak - tb
- Jacek Mazur - ts., cl
- Wojtek Groborz - p
- Teofil Lisiecki - b
- Wiesław Jamioł - dr
Więcej na www.jazz-band-ball-orchestra.pl
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog


Ostatnio zmieniony przez zielonahela dnia Pią Mar 16, 2012 14:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzymonDołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 226

PostWysłany: Sob Cze 20, 2009 13:29    Temat postu: Swinging Jura 2009 Odpowiedz z cytatem

19 - 20 czerwca 2009 r. w małej miejscowości Olsztyn koło Częstochowy w ogrodach restauracji "Mały Dworek" odbędzie się druga edycja
międzynarodowego festiwalu jazzu tradycyjnego "Swinging Jura".

Program Festiwalu:

Piątek 19.06.2009 r.:

19.00 - big Band Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w
Częstochowie pod dyrekcją Włodzimierza Gołębiowskiego

20.00 - Ultra Tradycyjne Duo - Jan "Ptaszyn" Wróblewski & Paweł Tartanus (Warszawa)

21.00 - Hot D`Jazz Trio (Kraków)

22.00 - Alice in Dixieland (Utrecht, Holandia)

po 23.00 - wspólne jam session w restauracji "Mały Dworek"

Sobota 20.06.2009 r.:

19.00 - South Silesian Brass Band (Rybnik)

20.00 - Tador Swingtet (Warszawa)

21.00 - "Chopin Jazzowy" Andrzej Jagodzinski (Warszawa)

22.00 - Alice in Dixieland (Utrecht, Holandia)

po 23.00 - wspólne jam session w restauracji "Mały Dworek"

prowadzenie koncertów - Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Moja Rekomendacja Strona Główna » Luźne rozmowy na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nauka gry na klarnecie w Częstochowie Stomatolog Częstochowa Impresariat Katalog branży artystycznej

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional